Ana SayfaDünyaABD ile İsrail'den gizli görüşme: İran için 'B planı'

ABD ile İsrail’den gizli görüşme: İran için ‘B planı’

ABD ile İsrail’in, İran ile yapılan nükleer müzakerelerin başarısızlıkla sonuçlanması halinde olası “B planını” gizlice görüştüğü bildirildi.

Wala News haber sitesinde yayınlanan haberde, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile İsrailli mevkidaşı Eyal Hulata’nın geçen hafta telekonferans aracılığıyla görüştüğü belirtildi.

  • Görüşmede, İran ile yürütülen nükleer müzakerelerin sonuçsuz kalması halinde olası “B planının” ele alındığı ifade edildi.

İran’a abluka: ABD, Suud
ve İsrail üçgeninde
üst düzey
temaslar

DÜNYA

İran’a abluka: ABD, Suud ve İsrail üçgeninde üst düzey temaslar

Haberde, ABD tarafının, İran ile nükleer müzakerelere yeniden başlanılmaması halinde Washington’un Tahran’a yönelik ilave yaptırımlar uygulayacağını vurguladığı kaydedildi.

İran, Şanghay İşbirliği Örgütüne tam üye olarak kabul edildi

DÜNYA

İran, Şanghay İşbirliği Örgütüne tam üye olarak kabul edildi

Ne olmuştu?

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, yeni tur nükleer müzakerelerin gelecek “birkaç hafta” içinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da yeniden başlayacağını duyurmuştu.

İran ile P5+1 olarak adlandırılan ABD, Rusya, Fransa, İngiltere, Çin ve Almanya arasında 2015’te nükleer anlaşma imzalanmış ancak eski ABD Başkanı Donald Trump 2018’de bu anlaşmadan çekilmişti.Source link

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular