Ana SayfaDünyaYorgun Suu Kyi mahkemeye katılımı azaltmak istiyor: avukat

Yorgun Suu Kyi mahkemeye katılımı azaltmak istiyor: avukat

Avukatı, Myanmar’ın hapisteki lideri Aung San Suu Kyi’nin yorgunluk nedeniyle sık sık mahkemeye çıkmaktan muafiyet istediğini söyledi.
Reuters’e göre, baş avukatı Khin Maung Zhao’ya atıfta bulunarak Pazartesi günü hakime başvurdu, ancak kamuoyuna endişelenecek bir şey olmadığına dair güvence verdi.

Suu Kyi, 1 Şubat’ta askeri darbeyle iktidarı kaybettiğinden beri yargılanıyor ve çeşitli suçlamalarla mahkemeye çıkacak.

Avukat Maung Zhao medyaya Suu Kyi’nin her hafta değil, her dava için iki haftalık bir duruşma talep ettiğini söyledi.

Reuters tarafından sağlık durumu sorulduğunda Zhao, Suu Kyi’nin (7) yoğun programı nedeniyle yorgunluk çektiğini ancak hasta olmadığını söyledi.

“O iyi. Onun yaşında, bir hafta boyunca her gün bir duruşmaya oturmak sakıncalıdır. Belirli bir hastalığı veya hastalığı yoktur. Durum endişelenecek bir durum değil. O sadece yorgun.”

Nobel ödüllü Suu Kyi’nin sağlığı Myanmar’da yakından izleniyor. Ülkenin askeri yöneticilerine meydan okuduğu için uzun yıllar tutuklu kaldı.

Suu Kyi, yaygın olarak koronavirüs kısıtlamalarını ihlal etmek, yasadışı yollardan telsiz ithal etmek ve bulundurmak, halkı kışkırtmak ve hükümetin gizlilik kurallarını ihlal etmekle suçlanıyor.

Müttefikleri, bir dizi davada birkaç yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceğinden korkuyor.

Geçen ayın başlarında, araba tutması nedeniyle baş dönmesi nedeniyle duruşmaya katılamadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular