Ana SayfaEkonomiVergilerle ilgili düzenleme yolda: Beştepe'de önemli toplantı

Vergilerle ilgili düzenleme yolda: Beştepe’de önemli toplantı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, vergilerle ilgili düzenleme ihtiyaçlarına yönelik değerlendirme toplantısı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıya, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Genel Başkan yardımcıları Vedat Demiröz ve Hayati Yazıcı, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları ve Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri, Cumhurbaşkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürü ile ilgili kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticileri katıldı.

55 maddelik yeni ekonomi paketi Meclis'e geliyor: Vergi Kanunu'nda değişiklikler yolda

EKONOMİ

55 maddelik yeni ekonomi paketi Meclis’e geliyor: Vergi Kanunu’nda değişiklikler yolda

Yatırımları teşvik etmeye yönelik adımlar değerlendirildi

  • Toplantıda, yatırımları ve vergi güvenliğini güçlendiren, yatırımları teşvik eden, ihtilafları sonlandıran ve mükelleflerin gönüllü uyumunu gözeten uygulamaların hayata geçirilmesine yönelik atılacak adımlar değerlendirildi.

Bu kapsamda, esnaf, çiftçi ve mesleki faaliyetlerde bulunanlara yönelik gelir vergisi istisnaları, vergide elektronik defter ve kayıt uygulamalarına ilişkin düzenlemeler ile mükelleflerin karşılıklı anlaşma veya uzlaşma yöntemiyle ihtilaflarını giderebilmeleri için sağlanacak kolaylıklar ile diğer vergisel düzenleme ihtiyaçları ele alındı.

Hububat ve bakliyat ithalatında çok önemli gelişme: Vergi sıfırlandı

EKONOMİ

Hububat ve bakliyat ithalatında çok önemli gelişme: Vergi sıfırlandıSource link

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular