Ana SayfaKoronavirüsMaharashtra'da korona enfeksiyonu artıyor, bu da oksijen üretiminde bir artışa işaret ediyor

Maharashtra’da korona enfeksiyonu artıyor, bu da oksijen üretiminde bir artışa işaret ediyor

Hindistan’ın Maharashtra kentinde korona enfeksiyonu yeniden yükselişte. Eyaletteki korona vaka sayısı son 15 günde arttı. Böyle bir durumda, Başbakan Uddhav Thackeray, korona hastaları için oksijen üretimini artırma talimatı verdi. Pazar günü böyle talimatlar verdi.

Dünkü etkinlikte Uddhav Thackeray herkesi Corona’nın üçüncü dalgasına direnmeye çağırdı. Korona enfeksiyonunun kontrolünün insan kısıtlamalarına uymaya bağlı olduğunu söyledi. Oksijenin mevcudiyeti de buna bağlıdır.
Başbakan Uddhav Thackeray ayrıca yetkililerin oksijen üretimini 1.400 tondan 3.000 tona çıkarmaya yönlendirildiğini söyledi. Ama zaman alacak. Ve enfeksiyon büyümeye devam ederse, diğer eyaletlerden oksijen almak zor olacaktır.

Bu arada Maharashtra hükümeti, son birkaç gün içinde enfeksiyon sayısındaki artıştan endişe duyuyor. Bu bağlamda Başbakan, “Topluluklardan uzak durmalıyız. O zaman halka açılan yerlerin artık kapatılması gerekmeyecek. Düşmanı henüz tam olarak yenemediğimizi herkesin bilmesi gerekiyor.’

Maharashtra Sağlık Bakanı Pradeep Byas, eyaletteki yeni enfeksiyonların sayısının son 15 günde arttığını söyledi. Eyaletin Thane, Mumbai, Satara, Pune ve Ahmednagar bölgelerindeki durum kritik. Ayrıca, 29 Ağustos’tan bu yana Solapur, Sangli, Ratnagiri ve Sindhudurg ilçelerinde enfeksiyon oranı artıyor.

Bu arada, Kerala eyaletinde enfeksiyon oranı da hızla artıyor. Hindistan’da son 24 saatte 36.948 kişiye yeni korona bulaştı. Bunlardan 26.601 kişi yalnızca Kerala’da enfekte oldu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular