Ana SayfaSporBrezilya-Arjantin maçı ertelendi: Şimdi soru Willian'la ilgili

Brezilya-Arjantin maçı ertelendi: Şimdi soru Willian’la ilgili

İki Brezilyalı oyuncu Willian ve Andreas Pereira, dört Arjantinli oyuncunun karantina kurallarını çiğnemesi ve Brezilya-Arjantin ikilisinin başarısız olmasının ardından sorguya çekildi. İkisi de Avrupa’dan. Ama Divya karantina protokolüne uymuyor!

Latin Amerika Dünya Kupası elemelerinde iki ezeli rakip arasındaki çatışma Pazar günü planlanan zamanda başladı. Şimdi tartışılan ve eleştirilen bu.

Maçtan önce Brezilya Sağlık Düzenleme Kurumu (Anvisa), Brezilyalı olmayanların birkaç istisna dışında İngiltere, Kuzey İrlanda, Güney Afrika veya Hindistan’dan Brezilya’ya girmesinin yasaklandığını söyledi. Muaf tutulanlar, geldiklerinde (Brezilya’ya) yetkililere haber vermeli ve 14 gün karantinada kalmalıdır.

Ancak sağlık yetkilileri, dört kişilik Arjantin kadrosunun XI’sinde yer alan kaleci Emiliano Martinez, defans oyuncusu Cristian Romero ve orta saha oyuncusu Giovanni Lo Celso’nun oyununa itiraz etti. Ziyaretçiler şikayetlerinin ardından Corinthians Arena’dan ayrılarak soyunma odasına gitti. Taraflar arasında yapılan tartışmaların ardından maç ertelendi.

Arjantin Futbol Federasyonu, Arjantinli yıldız forvet Lionel Messi, teknik direktör Lionel Scaloni konuyla ilgili öfkesini dile getirdi. Ayrıca maçtan önce konuyla ilgili kendilerine bilgi verilmediğini iddia etti.

Willian ve Pereira da karantina kurallarını ihlal etmekle suçlandı.

Willian son kez Arsenal’den ayrıldı ve Corinthians’a katıldı. Beş gün önce Londra’dan bir uçakla Sao Paulo’ya geldi. Ancak Anvisa’nın verdiği 14 günlük karantinaya uymadı ve iki gün sonra ekiple çalışmaya başladı. Flamengo’ya Manchester United’dan kiralık olarak katılan Pereira, kurallara uymadı.

Anvisa Başkanı Barra Torres, ESPN’e Willian hakkında bilgisi olmadığını söyledi. Ayrıca Corinthians oyuncusunun kuralları çiğnediği için cezalandırılacağını da haykırdı.

“Willian’ın durumundan haberdar değildim. Ama bu ciddi bir sağlık suçu ve cezası olurdu. Ulusal bir yasadır. Herhangi bir vatandaş buna uymazsa ceza ile karşı karşıya kalacak” dedi.

Willian ve Pereira ise Brezilya kadrosunda yer almıyor. Geçen hafta Şili’ye karşı oynanan maçın kadrosunda değildiler.

‘O Globo’ ile yaptığı bir konuşmada dört Arjantinli oyuncuyu uyardıklarını iddia etti.

“Dün gece dört oyuncunun (Arjantin) yalan söylediğini ve İngiltere’den geldiğini fark ettik. Otelden çıkmama kuralını çiğnedikleri için stada gittik. Brezilya’dan ayrılmadan önce onları otelde kalmaları konusunda uyardık.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular