Ana SayfaTeknolojiOnePlus’ın yeni ürünü Türkiye’de - Teknoloji Haberler

OnePlus’ın yeni ürünü Türkiye’de – Teknoloji Haberler

class=”medyanet-inline-adv”>

Hasselblad Camera for Mobile özelliğiyle OnePlus, Hasselblad’ın ikonik renk performansını ilk kez bir akıllı telefona getirmeyi amaçladı. Akıllı telefon kamera sistemlerinin geleneksel kameralardan çok farklı çalışması ve Hasselblad’ın renk performansı ve görüntü işleme için katı kurallarının olması hem OnePlus hem de Hasselblad için önemli zorluklardı. Bu hedefe ulaşmak için OnePlus ve Hasselblad, OnePlus 9 ve 9 Pro sensörlerini birlikte kalibre ettiler ve Hasselblad’ın yüksek renk standartlarını kullanarak çok sayıda laboratuvar testi gerçekleştirdiler. Daha sonra iki şirket, renk performansında ortak bir anlayışın sağlanmasının yanında akıllı telefon kullanıcılarının ihtiyaçlarına ve alışkanlıklarına dayalı renklerin ince ayarını yaparak birlikte çalışmalar yürüttü.  

OnePlus 9 Pro’nun 48MP ana kamerası 1/1,4” sensöre sahip ve Sony ile birlikte özel olarak tasarlanmış bir IMX789 sensörüyle donatıldı. Sonuç, 2×2 çip üstü lens (OCL), 12 bit RAW, çift yerel ISO ve DOL-HDR gibi önde gelen teknolojilerle sağlanan bir görüntüleme kabiliyeti oldu. Ana kamera, daha yüksek odak hızları, daha fazla renk doğruluğu için dört kat daha fazla renk bilgisi, daha net gündüz ve gece çekimleri ile videolarda azaltılmış hareket bulanıklığı sunuyor. OnePlus 9 Pro’nun 50MP ultra geniş kamerası, görüntü kalitesi ve daha az grenli sonuç veren 1/1,56” Sony IMX766 sensör kullanıyor. Freeform lensi, gelen ışığı düzeltmek için bir dizi benzersiz eğriler kullanarak fotoğrafların kenarındaki bozulmayı yaklaşık %1 seviyesine düşürüyor. Ultra geniş açı kamerası, aynı zamanda 4 cm’ye kadar yakın mesafe odaklanma özelliğiyle yüksek kaliteli makro fotoğraflar çekmeye de olanak tanıyor.  

class=”medyanet-inline-adv”>

OnePlus 9 Pro’daki 8MP telefoto kamera, bulanıklığı azaltmak için OIS ile 3.3x (77mm) yakınlaştırma sunuyor ve dijital yakınlaştırmada ise 30x’e kadar çıkıyor. Özel bir monokrom kamera, OnePlus 9 Pro’nun ana kamerasıyla birlikte çalışıyor ve siyah beyaz fotoğraflara detay ve katman ekliyor. Yeni bir tilt-shift özelliği, daha yaratıcı fotoğraflar için bir tilt-shift lensin minyatür efektini taklit ediyor. OnePlus 9 Pro’nun ana kamerası, standart 1080p’nin 16 katı piksel sayısına sahip. 8K 30fps’de çekimler yapabiliyor. OnePlus 9 Pro’nun ultra geniş kamerası, yürürken de hızlandırılmış videolar oluşturabiliyor.  

OnePlus’ın yeni ürünü Türkiye’de

OnePlus 9’daki Hasselblad Camera for Mobile, OnePlus 9 Pro’daki Hasselblad ile Doğal Renk Kalibrasyonu ile aynı geliştirilen renk standartlarını kullanıyor. OnePlus 9’da kenar bozulmalarını en aza indirmek için, 1/1.56” Sony IMX766 sensör ve kavisli Serbest Biçimli Lens ile OnePlus 9 Pro’daki 50MP ultra geniş kamera kullanılıyor. 48MP ana kamera ayrıca, 1/1.43” Sony IMX689 sensör, 2×2 OCL, 12-bit RAW, çift yerel ISO ve 3-HDR ile dikkat çekiyor.  OnePlus 9 Serisi, 120Hz Akıcı Ekran 2.0 ekrana sahip. Ekran, düşük sıcaklıkta polikristalin oksit (LTPO) teknolojisini, üst düzey OLED ekranlarda kullanılan arka düzlem teknolojisini ve oyunlar için hızlı dokunma tepkisini entegre eden yeni nesil gelişmiş mobil görüntüleme teknolojisine sahip. OnePlus 9’un ise ekranının parlaklığı 1.100 nit’e kadar çıkabiliyor ve HDR10+ sertifikası, HDR videolarını izleme deneyimini iyileştiriyor.  

5G destekli Qualcomm Snapdragon 888 mobil platformu, %25 daha hızlı performans ve %35 daha hızlı grafik işlemenin yanında yeni 5nm düğüm boyutuna sahip. OnePlus 9 Serisi, hem LPDDR5 RAM hem de UFS 3.1 depolama özellikleriyle birlikte geliyor. LPDDR4X’ten 1,5 kat daha hızlı olan LPDDR5 RAM, 6400 Mbps’ye kadar hız sunuyor. Warp Charge 65T, 29 dakikada %1’den %100’e telefonu şarj edebiliyor. OnePlus 9 Serisi, bu hızlara ulaşırken, şarj esnasında dahili direnci ve ısınmayı azaltmak için geliştirilmiş çift hücreli tasarıma sahip özel 4.500 mAh pilini kullanıyor. Warp Charge 50 Wireless, OnePlus’ın şimdiye kadarki en hızlı kablosuz şarj teknolojisi. Warp Charge 50 Wireless, her iki pil hücresinin de 25W’da şarj olmasıyla çoğu kablolu hızlı şarj çözümlerini geride bırakıyor ve 43 dakikada %1’den %100’e şarj edebiliyor.  

class=”medyanet-inline-adv”>

OxygenOS 11, OnePlus 9 Serisi’nde Android 11 üzerine kurulu özel bir yazılım. Yeni Turbo Boost 3.0 bellek optimizasyonu, arka planda önceki sürüme göre %25’ten fazla uygulamayı açık tutmanıza olanak tanıyor. Bu özellik, telefon belleğini RAM’e dönüştürüyor, böylece telefonunuzla çalışmak için daha fazla fiziksel bellek sağlanmış oluyor. 

Source link

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular